08 marca- Dzień Kobiet. Korzystając ze sposobności życzę Wam miłości. Miłości do samych siebie! Miłości trochę egoistycznej, trochę na przekór światu, takiej z serca, dla siebie. Osobiście dużo czasu zajęło mi dokopanie się do niej. No bo jak, że tak… siebie kochać? Kogoś to jasne, bardzo oczywiste, ale SIEBIE? Otóż tak, Drogie Pani i Drodzy Panowie. Troska, czułość i uwaga dla siebie są czymś bardzo istotnym. Sprawiają, że stajemy się łagodniejsze dla siebie, bardziej wrażliwe, uważne. Za tym idzie większa łagodność, wrażliwość i ważność na otoczenie. Nagle na wszystko znajduje się miejsce. Spotykamy się z ludźmi, dajemy i otrzymujemy. Spotykamy się gdzieś po środku- nie naruszając i nie dając się naruszać. A potem ruszamy dalej w świat z refleksją, czym to spotkanie było dla mnie? Zaciekawiamy się sobą. Co się dzieje ze mną? Co czuję, z czym zostaję, czego mi potrzeba? Możemy zostać z czyimś niepokojem, z czyjąś radością i entuzjazmem, z wdzięcznością, że los oszczędził nam podobnych doświadczeń, a może ze smutkiem, bo w tym kontakcie ożywił się kawałek jakieś naszej trudnej historii… Możliwości jest wiele, ale jedynie uważność, refleksja nad sobą pozwoli nam dotrzeć do tych treści. Odkryjemy w sobie kogoś godnego tej uwagi, zaciekawienia. Sama doświadczam niesamowitej radości, kiedy okazuje się, że Dzień Kobiet mogę mieć co najmniej raz w tygodniu. Kiedy dostrzegam siebie, dostrzegają mnie również moi bliscy, nie muszę znikać, by paradoksalnie wyłonić się z cienia. Nie jest to równoznaczne z zaniedbaniem- rodziny, obowiązków. Jeśli mi smutno i źle, to daje sobie prawo przeżywania trudności i smutku, potem mogę wrócić całą sobą do świata.

Wszyscy nosimy w sobie potrzebę miłości, a realizację jej uzależniamy od osób trzecich. Tymczasem ważne jest, by zacząć od siebie. Można kochać, żyjąc w pojedynkę. Można zajmować się sobą, tym co nas interesuje, buduje, daje satysfakcję. Czujemy się szczęśliwi, gdy pochłania nas to, co robimy. Gdy robimy to z pasją, gdy dbamy o relacje, które są dla nas ważne, w tym ze sobą samym.

Tego Wam życzę, opiekujcie się sobą i bądźcie uważni- na świat i siebie. W zgodzie ze sobą, troską, zainteresowaniem i uważnością. Miłości Wam życzę. I sobie też 🙂

Umów się na wizytę